dodano : 17.09.2014

Zamykanie naczynek - elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja polega na ścięciu białka tkanek poprzez termiczne jego uszkodzenie. ? Zabieg jest raczej bezbolesny, dlatego stosujemy jedynie znieczulenie miejscowe. Po zabiegu mogą pojawiać się strupki, które goją się w ciągu kilku dni. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, rumień, stwardnienie, zasinienie, ból.
Objawami niepożądanymi, które występują rzadko, to przebarwienia, odbarwienia, blizenki zanikowe lub przerosłe (zależnie od wielkości zmian usuwanych, np. w przypadku włókniaków bardzo małych często występujących na szyi, w okolicy pach nie pozostają żadne ślady).

Zabieg ten jest wykonywany przy użyciu elektrod różnego kształtu: igły, igły z kulką, noża lub elektrody do specjalnego bezinwazyjnego zamykania naczyń czyli bez nakłucia skóry.

Wskazania:

Włókniaki
Brodawki wirusowe czyli kurzajki
Brodawki płaskie
Brodawki łojotokowe
Prosaki
Torbiele łojowe czyli kaszaki
Naczynia krwionośne
Naczyniaki gwiaździste
Przebarwienia starcze

Elektrokoagulacja

Zaburzenia krążenia
Rozrusznik serca
Zaburzenia krzepnięcia
Cukrzyca
Ciąża


Włókniaki:

Są to miękkie, uszypułowane guzki, zwisające workowato, barwy skóry lub ciemniejsze, brunatnawe. Są różnej wielkości. Najczęściej zlokalizowane na szyi, karku, w okolicy pach, powiek. Istnieją także pojedyncze twarde guzki umiejscowione w skórze i przesuwalne względem podłoża, najczęściej umiejscowione w okolicy kończyn dolnych.