dodano : 17.09.2014

Mezoterapia igłowa

Jest to metoda, która  polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w skórę.

Jest doskonałą profilaktyką przeciwko starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak: twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda, brzuch. Zabiegi może wykonywać tylko lekarz .

Mezoterapia to także bardzo skuteczna metoda w profilaktyce wypadania włosów. Specjalnie przygotowane koktajle substancji odżywiajacych włosy, powodują, że następuje regeneracja struktury włosa, zostaje zachamowany proces wypadania, a w 20% przypadków możliwe jest nawet odrastanie włosów.

Mezoterapia jest również niezastąpiona w walce z cellulitem. Zastrzyki z kofeiną, roślinnymi wyciągami z nostrzyka żółtego i rutyny poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza) co prowadzi do ogólnego ujędrniania skóry i usunięcia efektu skórki pomarańczowej.

Efekty mezoterapii są widoczne tylko wówczas, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Przez pierwsze 2 miesiące zalecane jest wykonywanie zabiegu co 7 ?14 dni, następnie wskazane jest wykonywanie 1 zabiegu na miesiąc przez 3 do 6 miesięcy.

Zastosowanie:
- rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu,
- nawilżenie głębokich warstw skóry,
- zwiększenie elastyczności,
- poprawa jędrności skóry.

Zalety mezoterapii:
Mezoterapia poprawia kondycję skóry w sposób niechirurgiczny. Wprowadzone podskórnie preparaty stymulują metabolizm komórek, a także produkcję kolagenu i elastyny, przez co skóra staje się bardziej jędrna i lepiej odżywiona.

Działanie mezoterapii:
W wyniku naturalnego procesu starzenia pogarsza się nawodnienie skóry i zmniejsza się produkcja włókien elastynowych i kolagenu. Przebieg tego procesu można skutecznie spowolnić poprzez poprawę odżywienia skóry właściwej. Mezoterapia wpływa na wzrost ilości wytwarzanego kolagenu, nadającego skórze elastyczność.

 

Przeciwwskazania:
- alergia na składniki preparatu;
- cukrzyca;
- stany zapalne na skórze, czynne infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze;
- skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień, blizn przerosłych);
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna);
- zabiegów nie wykonuje się również u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią.