Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa jest uniwersalną i niezastąpioną metodą stosowaną do szybkiej i skutecznej regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia przy zachowaniu w pełni naturalnego efektu. Jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd.

mezoterapia igłowa

Dzięki tej technice można wprowadzić pod skórę substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie.

Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, nawet młodych, od 25 roku życia, których skóra wymaga nawilżenia i regeneracji, pojawiają się przebarwienia posłoneczne czy też cienie pod oczami. Stosuje się go również jako profilaktykę przeciwstarzeniową. Mezoterapia przynosi dobre rezultaty u osób z delikatną, wiotką, odwodnioną oraz dojrzałą skórą, która traci jędrność. Dzięki tej metodzie w łatwy i szybki sposób można poprawić kondycję skóry. Mezoterapię igłową można łączyć dodatkowo z innymi zabiegami estetycznymi.
mezoterapia igłowa

Wskazania do zabiegu
? odmładzanie, regeneracja i poprawa wyglądu skóry
? redukcja zmarszczek, zwiotczenia, odwodnienia skóry
? profilaktyka przeciwzmarszczkowa
? redukcja cieni, zasinień pod oczami
? redukcja przebarwień
? odmłodzenie owalu twarzy
? ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry
? leczenie rozstępów i blizn
? leczenie i profilaktyka wypadania włosów
? redukcja cellulitu (ramiona, brzuch, uda, pośladki)
? leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Mezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu płytko pod skórę odpowiednich substancji leczniczych. Podczas zabiegu wykorzystujemy wysoko wyspecjalizowane koktajle, zawierające w swoim składzie substancje aktywne. Składy oraz stężenia różnią się w zależności od rejonu zastosowania i problemu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących stymuluje metabolizm komórek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, poprawia stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii uzyskujemy znaczną poprawę napięcia, jędrności i nawilżenia skóry. Znikają drobne zmarszczki, a głębsze ulegają spłyceniu. Skóra jest dobrze odżywiona i wypoczęta.

Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy, będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy nie utleniają się i wykazują wysoką aktywność i działanie antyrodnikowe.

Substancje aktywne używane w mezoterapii
? kwas hialuronowy ? poprawia nawilżenie, napięcie i elastyczność skóry
? witaminy i minerały ? stymulują procesy komórkowe oraz pozwalają na utrzymanie równowagi biologicznej w głębszych warstwach skóry
? koenzymy ? przyspieszają procesy odbudowy tkankowej
? kwasy nukleinowe ? stymulują procesy białek ważnych dla skóry
? L-karnityna ? bierze udział w procesach lipolizy i pomaga spalać tkankę tłuszczową
? biotyna ? korzystnie wpływa na właściwe funkcjonowanie włosów i skóry, znana również jak o witamina H.
? aminofilina ? znacznie przyspiesza przemianę trójglicerydów
? preparaty złożone ? wykazują szerokie spektrum działania

Przebieg zabiegu
Przed zabiegiem nanosi się maść znieczulającą. Odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta koktajl substancji leczniczych wstrzykiwany jest cienką igłą do skóry na głębokość około 2-3 mm, za pomocą mikro nakłuć w odstępach 5-10 mm. Mogą pojawić się zaczerwienienia lub drobne zasinienia w miejscach podawania preparatu, które znikną w ciągu kilku dni.

Częstotliwość zabiegów
Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów powinno się wykonać 4-6 zabiegów, co 7-30 dni w zależności od problemu i zastosowanego preparatu. Dla podtrzymania efektów warto również wykonywać zabiegi ?przypominające? (utrwalające efekty) kilka razy w roku zależnie od potrzeb i kondycji skóry.

Zalecenia po zabiegu
Zabieg można wykonywać w każdej porze roku, lato nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, jednak po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych, basenu ani intensywnego wysiłku fizycznego przez okres około 5 dni. 

Przeciwwskazania
? alergia na substancję stosowaną podczas zabiegu
? choroby skóry (infekcje wirusowe i bakteryjne: stany zapalne, aktywna opryszczka)
? choroby nowotworowe
? choroby autoimmunologiczne
? ciąża i okres laktacji
? stosowanie leków przeciwkrzepliwych
? skłonność skóry do powstawania bliznowców

Biorewitalizacja skóry i terapia anti-aging ? twarz, szyja, dekolt, dłonie -? odmładzanie, ujędrnianie skóry.
Polecane preparaty:
? StylAge Hydro
? CuraVisc
? Hafiler
? Revitacare : Cytocare/ Strechcare
? Dermaheal HSR, Dermaheal SR

Redukcja cieni, zasinień i worków pod oczami

? RRS HA Eyes
? Dermaheal EyeBag Solution (worki pod oczami)
? Dermaheal DarkCircle Solution (cienie)

Redukcja przebarwień

-Dermaheal SB
-Mesosystem
-Fusion Mesotherapy Radiance, Wit. C20%

Terapia na ciało ? redukcja cellulitu, rozstępów, blizn, miejscowych lokacji tkanki tłuszczowej
? Revitacare ? Cellucare
? Dermaheal LL
? Fusion Mesoteraphy PPC, Carnitine

Profilaktyka łysienia i leczenie wypadania włosów
Wskazania: łysienie androgenowe, łysienie plackowate, wypadanie włosów na skutek
zmian hormonalnych w okresie ciąży i laktacji, na skutek słabego krążenia, ubogiej diety,
włosy słabe, przetłuszczające się, wymagające odżywienia.

? RRS HL (nagroda Perła Medycyny Estetycznej 2014)
? Revitacare Haircare

CYTOCARE / Revitacare

Preparaty CytoCare (502, 516, 532) różnią się miedzy sobą zawartością kwasu hialuronowego. Mogą być stosowane podczas zabiegów mezoterapii na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni. Zastosowanie kuracji preparatami CytoCare wspomaga dobre odżywianie komórek skóry, nadaje skórze młody wygląd i opóźnia procesy starzenia. CytoCare 532 jest intensywnie działającym preparatem z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego (30mg/5ml), co pozwala na głęboką odnowę skóry i doskonałe jej nawilżanie. . Kompleks witamin zawartych w preparacie wykorzystywany w mezoterapii wspomaga działania antyutleniające, oraz stymuluje rozwój komórek skóry.

Najlepsze efekty przynosi przeprowadzenie 4 zabiegów co 2 tygodnie, podtrzymująco 1 zabieg co 1,5-3 m-ce.

Efekty
? spłyca nawet głębsze zmarszczki
? intensywne zagęszcza i regeneruje skórę właściwą
? głęboko nawodnia
? zapobiega pojawieniu się ?pierwszych zmarszczek?
? utrzymuje biologiczną równowagę skóry
? zapewnia intensywne odżywianie skóry
? zapewnia promienność i blask

cytocare

Cena ? 250 zł/ twarz (2,5 ml)

 

STRECHCARE / Revitacare

StretchCare to produkt o wyjątkowo skutecznej formule zawierający kwas hialuronowy, DMAE (dimetyloaminoetanol), pierwiastki śladowe oraz witaminę B5, zastosowane by uzyskać efekt napięcia i wzmocnienia skóry. Stosowany jest w przypadku widocznego zwiotczenia skóry powiek dolnych oraz górnych, w celu poprawy owalu twarzy, szyi, ramion, brzucha, wewnętrznej strony ud.
Najlepsze efekty przynosi przeprowadzenie 4 ? 6 zabiegów w odstępie około 7-14 dni.
DMAE wywołuje efekt liftingu i naprężenia. Tkanki wspierające skórę zostają bardzo wzmocnione. Dzięki kwasowi hialuronowemu, jego właściwościom nawilżającym i odbudowującym, komórki otrzymują intensywną dawkę substancji odpowiedzialnej za nawodnienie i regenerację. Umożliwia to skórze odzyskanie jej napięcia. Pierwiastki śladowe oraz witamina B5 wspólnie wzmacniają naturalne mechanizmy obronne skóry przeciwko wolnym rodnikom, co skutkuje młodszą i świeżej wyglądającą skórą. DMAE wzmacnia również poluzowane włókna kolagenowe, co zmniejsza szerokość uszkodzeń skóry oraz łagodzi efekt typowej dla nich pigmentacji. StretchCare poprawia też napięcie powierzchniowe skóry, szczególnie po zabiegu modelującym, liposukcji oraz przy opadaniu skóry w wynikustarzenia.

Efekty
? skóra jest lepiej napięta i wzmocniona
? rysy twarzy się wyostrzają
? owal twarzy wyrzeźbiony i wyrazisty
? skóra jest gładsza, lepiej napięta, wzmocniona, ?podniesiona?
? twarz odzyskuje poprzednie napięcie i elastyczność
? efekty rozciągnięcia w znacznym stopniu zostają złagodzone
? pigmentacja jest zdecydowanie mniej wyraźna
? efekt rozjaśnienia skóry

Stretchcare

Cena ? 350 zł/ twarz (2,5 ml)


DERMAHEAL ? Mezoterapia Biomimetyczna

Marka Dermaheal to wysokiej jakości i zaawansowane technologicznie produkty stworzone w laboratoriach Caregen. Ich innowacyjna formuła zawiera jedyne w swoim rodzaju czynniki wzrostu i peptydy biomimetyczne jak również niespotykaną dotąd liczbę składników aktywnych.
Produkty Dermaheal to linia preparatów stosowanych w mezoterapii przeciw starzeniu się skóry, przebarwieniom skórnym, w redukcji cellulitu i lokalnych otłuszczeń i oraz przeciw wypadaniu włosów.

Dermaheal SR
? Działanie przeciwzmarszczkowe
? Zapobieganie starzeniu się skóry
? Skóra trądzikowa o rozszerzonych porach

Dermaheal SR to produkt przeznaczony do rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Powoduje zmniejszenie drobnych zmarszczek poprzez stymulację produkcji nowych komórek skóry. Wzmacnia elastyczność skóry poprzez indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawilża suchą skórę i pomaga jej utrzymać optymalną równowagę wilgoci. Dzięki zawartości czynników wzrostu i białek biomimetycznych daje efekt odmłodzenia, zapobiega starzeniu się skóry. Udoskonala skórę postarzałą, trądzikową i o rozszerzonych porach.
57 aktywnych składników:
? 13 witamin,
? 24 aminokwasy,
? 5 minerałów,
? 4 koenzymy,
? 4 kwasy nukleinowe,
? 2 czynniki redukujące,
? 5 peptydów biomimetycznych:
o Acetyl Decapeptide-3: stymuluje podziały komórkowe i procesy naprawcze skóry; redukuje drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych,
o Decapeptide-4 (CG-IDP2): poprawia elastyczność, wpływa na syntezę elastyny i kolagenu,
o Oligopeptide-24 (CG-EDP3): redukuje zmarszczki wpływając na proliferację komórkową,
o Tripeptide-6 (CG-CTP): odpowiada za optymalne nawilżenie skóry,
o Copper Tripeptide-1 (CG-peptyd miedzi): wpływa na proliferację komórkową.

dermaheal sr

Cena ? 300 zł / twarz (2,5 ml)

 

Dermaheal HSR
? 50mg kwasu hialuronowego w każdej ampułce
? Zapobieganie starzeniu się skóry
? Działanie przeciwzmarszczkowe
? Skóra trądzikowa o rozszerzonych porach

Dermaheal HSR to przeciwzmarszczkowy produkt do mezoterapii, dający efekt odmłodzenia, regenerujący i nawilżający. Produkt przeznaczony do rewitalizacji skóry dojrzałej okolic twarzy, szyi i dekoltu. Powoduje zmniejszenie drobnych zmarszczek i poprawę napięcia. Wzmacnia elastyczność skóry poprzez indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawilża suchą skórę i pomaga jej utrzymać optymalną równowagę wodną. Wyraźnie zmniejsza pory.
58 aktywnych składników (50mg HA):
? Kwas hialuronowy (1%),
? 13 witamin,
? 24 aminokwasy,
? 5 minerałów,
? 4 koenzymy,
? 4 kwasy nukleinowe,
? 2 czynniki redukujące,
? 5 peptydów biomimetycznych:
o Acetyl Decapeptide-3: stymuluje podziały komórkowe i procesy naprawcze skóry; redukuje drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych,
o Decapeptide-4 (CG-IDP2): poprawia elastyczność, wpływa na syntezę elastyny i kolagenu,
o Oligopeptide-24 (CG-EDP3): redukuje zmarszczki wpływając na proliferację komórkową,
o Tripeptide-6 (CG-CTP): odpowiada za optymalne nawilżenie skóry,
o Copper Tripeptide-1 (CG-peptyd miedzi): wpływa na proliferację komórkową.
Zazwyczaj zaleca się wykonywanie dwóch do trzech serii zabiegów w ciągu roku.

dermaheal hsr

Cena ? 350 zł/ twarz (2,5 ml)
Sprawdź PROMOCJE

 

Dermaheal SB
? Przebarwienia skórne i melazma
? Efekt rozjaśnienia
? Hamowanie syntezy melaniny

Dermaheal SB ? redukuje przebarwienia skórne i zapobiega syntezie melaniny. Działa rozjaśniająco i efektywnie zapobiega dalszej pigmentacji skórnej. Sprawia, że skóra staje się rozświetlona i pełna zdrowego blasku. Skuteczny także w walce z plamami starczymi. Pozostawia skórę gładką, miękką i promienną.
Składniki aktywne:
? Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract,
? 2-O-Ethyl Ascorbic Acid,
? Arbutyna,
? 3 Peptydy Biomimetyczne:
o Oligopeptide-34 (CG-TGP2): zmniejsza syntezę melaniny blokując transfer ciałek melaninowych do keratynocytów; odpowiada za nawilżenie skóry,
o Pentapeptide-13 (CG-ASP): rozjaśnia i rozświetla skórę,
o Oligopeptide-50: działa przeciwzapalnie i rozjaśniająco.

dermaheal-sb

Cena ? 300 zł/ twarz (2 ml)
Sprawdź PROMOCJE

 

Dermaheal HL
? Zapobieganie wypadaniu włosów
? Alopecja

Dermaheal HL to produkt do mezoterapii skóry głowy, działający regenerująco. Dzięki zawartości czynników wzrostu i białek biomimetycznych skutecznie ogranicza wypadanie włosów i łysienie, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulacje krążenia. Zapobiega problemom związanym ze skórą głowy i zwiększa gęstość oraz grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.
56 aktywnych składników:
? 13 witamin,
? 24 aminokwasy,
? 5 minerałów,
? 4 kwasy nukleinowe,
? 2 czynniki redukujące,
? 4 peptydy biomimetyczne:
o Decapeptide-4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa,
o Acetyl Decapeptide-3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa,
o Oligopeptide-41 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych,
o Copper Tripeptide-1 (CG?Peptyd Miedzi): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.
Produkt Dermaheal HL został doceniony w prestiżowym konkursie przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych i otrzymał zaszczytny tytuł: Perły Dermatologii Estetycznej 2013
w kategorii: NAJLEPSZY PREPARAT DO MEZOTERAPII.

DERMAHEAL-HL
Perła 2013

Cena ? 400 zł/ skóra głowy (5 ml)
Sprawdź PROMOCJE

 

Dermaheal LL
? Redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej
? Leczenie cellulitu
? Regeneracja i zwiększenie elastyczności skóry

Dermaheal LL to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowy. Dzięki zawartości czynników wzrostu i białek biomimetycznych wspomaga rozpad komórek tłuszczowych, likwiduje cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję. Może być stosowany na całe ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy.
Składniki aktywne:
? L- karnityna: odpowiada za transport komórek tłuszczowych do mitochondriów, gdzie ulegają rozpadowi, ma działanie detoksykacyjne,
? Fosfatydylocholina: uwodorniona lecytyna,
? Peptydy Biomimetyczne:
o Decapeptide-4: wspomaga spalanie i rozbijanie tkanki tłuszczowej, odpowiada za napięcie
i wygładzenie skóry, pobudza metabolizm mięśni.

dermaheal-ll

Cena ? od 300 zł / jedna okolica np. podbródek, brzuch..)

 

Dermaheal Dark Circle Solution ? NOWOŚĆ!
? Redukcja cieni pod oczami
? Efekt rozjaśnienia
? Terapia przeciwstarzeniowa

Dermaheal Dark Circle Solution dzięki unikalnemu połączeniu peptydów biomimetycznych rozjaśnia, rozświetla i nawilża skórę pod oczami, redukując cienie i oznaki zmęczenia ? dając efekt świeżego
i promiennego spojrzenia. Preparat wygładza zmarszczki pod oczami i zapobiega ich powstawaniu. Poprawia elastyczność skóry poprzez zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny. Zmniejsza również syntezę melaniny zapobiegając gromadzeniu się nadmiernej ilości barwnika, a tym samym powstawaniu cieni pod oczami.
Składniki aktywne:
? Peptydy Biomimetyczne:
o Oligopeptide-34: zmniejsza syntezę melaniny blokując transfer ciałek melaninowych do keratynocytów, odpowiada za nawilżenie skóry,
o Oligopeptide-24: redukuje zmarszczki wpływając na proliferację komórkową,
o Decapeptide-4: wzmacnia elastyczność, wpływa na syntezę elastyny i kolagenu, poprawia metabolizm białek, zmniejsza insulino odporność, wspomaga spalanie i rozbijanie tkanki tłuszczowej, odpowiada za wygładzanie skór.

dark-solution

Cena ? 230 zł/ pod oczami (0,75 ml)
Sprawdź PROMOCJE

 

Dermaheal Eyebag Solution ? NOWOŚĆ!
? Redukuje ?worki? i opuchnięcia
pod oczami
? Zapobiega powstawaniu obrzęków
? Terapia przeciwstarzeniowa

Dermaheal Eyebag Solution dzięki unikalnemu połączeniu peptydów biomimetycznych poprawia mikrokrążenie i stymuluje drenaż redukując ?worki? i opuchnięcia pod oczami oraz zapobiegając zastojom limfatycznym. Preparat zmniejsza ekspresję czynników adipogenetycznych zapobiegając odkładaniu tłuszczu oraz stymuluje lipolizę usuwając poduszeczki tłuszczowe pod oczami. Produkt wygładza zmarszczki, uelastycznia i napina skórę dając efekt odmłodzenia skóry, ma także działanie rozjaśniające i rozświetlające.
Składniki aktywne:
? Peptydy Biomimetyczne:
o Tripeptide-41: zapobiega akumulacji tkanki tłuszczowej i stymuluje lipolizę,
o Nonapeptide-18: działanie przeciwstarzeniowe, przeciwzapalne,
o Oligopeptide-61: zmniejsza ekspresję czynników adipogenetycznych, zwiększających odkładanie tłuszczu,
o Oligopeptide-73: zapobiega uszkodzeniom komórek skóry poprzez hamowanie wpływu UV
i innych czynników indukujących apoptozę.

Dermaheal Eyebag Solution

Cena ? 230 zł/ pod oczami (0,75 ml)