dodano : 16.09.2015

Urządzenie Light Sheer emituje skupioną wiązkę światła laserowego, które absorbowane jest przez melaninę zawartą w cebulkach włosowych. Skutkiem tego działania jest jej rozbicie i równoczesne zdegradowanie zalążka włosa.
Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną jednocześnie. Jedynie część z nich znajduje się w stanie wzrostu i tylko one reagują na światło lasera LIGHT SHEER. Pozostałe są w fazie inwolucji i spoczynku. Dlatego wskazane jest, aby zabieg był powtórzony kilkakrotnie. W czasie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie aż 30-40% widocznych, ciemnych włosków. W przypadku włosów jaśniejszych efekt może być mniejszy
Zabiegi laserem LIGHT SHEER należy powtarzać w serii, co 4?8 tygodni, w zależności od depilowanej partii ciała.

Mechanizm działania światła lasera na włos:


Laser LIGHT SHEER stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Wiązka promieni skierowana na skórę przenika ją na głębokość jedynie 2 mm. Powoduje to najpierw uszkodzenie mieszka, potem jego stopniowy zanik i w efekcie prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie wydzielane przez laser Light Sheer pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad. Dlatego też im większy jest kontrast pomiędzy kolorem mieszka włosowego a skórą, tym zabieg jest skuteczniejszy - większa ilość mieszków włosowych ulega zniszczeniu.

Kwalifikacje do zabiegu laserowego:

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu pacjent jest poddany badaniu stanu skóry, oceny fototypu według skali stopniowej Fitzpatricka (ogólnoświatowy system klas karnacji skóry i jej reakcji na promieniowanie słoneczne). Ocenie poddawane są także włosy na partii ciała poddawanej zabiegowi, ich kolor i grubość oraz inne czynniki mające wpływ na prawidłowe ustawienie lasera. W trakcie wstępnej wizyty przeprowadzony jest szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia pacjenta, wskazań, zaleceń i przeciwwskazań.Pacjent informowany jest o specyficznym działaniu laseroterapii na skórę i mieszki włosowe, osoby wrażliwe mogą odczuwać ocieplenie okolicy zabiegowej oraz lekki rumień w tym miejscu.
Konieczna jest dwutygodniowa ochrona przeciwsłoneczna z uwagi na wykluczenie ewentualnych powikłań (obrzęk, zmiany barwnikowe). W nielicznych przypadkach u osób nadwrażliwych następuje konieczność użycia miejscowego znieczulenia w postaci kremu Emla, który łagodzi odczucia podczas zabiegu. Wszelkie podrażnienia i zadrapania muszą być wygojone, a skóra czysta bez żadnych maści i kremów.

Przeciwwskazania do zabiegu:

ciąża
tatuaż w miejscu wykonania zabiegu
nadwrażliwość skóry na słońce
świeża opalenizna oraz samoopalacze
kremy z retinolem (należy przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
leki światłouczulające, retinoidy, witaminy z grupy A i B, leki przeciwbólowe, aspiryna, antybiotyki, leki przeciwzapalne (Ibuprofen,Ibuprom)
odstawić miesiąc przed zabiegiem
zioła (dziurawiec, nagietek (należy przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
depilacja woskiem i pęsetą (należy przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
skłonność do przebarwień i bliznowacenia
bielactwo
łuszczyca
epilepsja
peeling (należy przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
włosy siwe i jasne